Електромобілі

      Комментарии к записи Електромобілі отключены

Електромобілі

електромобілі в Україні

Електромобілі в Україні

Кілька років тому про електромобілі впевнено заговорили як про масовий індивідуальний вид транспорту. Переважна більшість світових автоконцернів вже інвестували в розробку і виробництво електромобілів досить великі суми. З кожним роком збільшується кількість пропонованих моделей і поліпшуються їх технічні характеристики. У багатьох європейських містах для електромобілів відводяться спеціальні місця для паркування, і вже зараз існує досить прийнятна мережа станцій зарядки. Багато країн на державному рівні приймають сприятливі розвитку індивідуального та корпоративного електротранспорту закони. Частково такі процеси спостерігаються і в Україні. Немає сумнівів, що через деякий час електромобілі в Україні стануть звичним явищем.

Домашній електромобіль

Електромобіль задовольняє всім основним вимогам, що пред\’являються до домашнього (для індивідуального використання) автомобілю. Статистика показує, що автомобіль в особистому використанні в міському циклі «пробігає» в середньому 30-50 км на добу зі швидкістю 40-60 км/год, в експлуатації поза межами міської межі такі показники становлять 80-150 км зі швидкістю 60-100 км/год. Сучасний електромобіль цілком задовольняє таким потребам. Крім того, Ваш домашній електромобіль не вимагає часу і витрат на поточне обслуговування і не потребує обов\’язкового досить витратного кваліфікованого сервісу в спеціалізованих пунктах. До цього можна додати наявність високого рівня комфортності і надійність електромобіля, а також можливість економічної з фінансової точки зору зарядки електромобіля в нічний час від станції зарядки у Вашому гаражі або на паркувальному місці. У зв\’язку з постійним зростанням цін на вуглецеві енергоресурси, не останнім фактором є низька вартість кілометра пробігу електромобіля (орієнтовно, 20 грн на 100 км). Ці якості електромобіля дозволяють з успіхом використовувати його в якості домашнього автомобіля.

Електромобіль для бізнесу

Технічні можливості електромобіля істотно розширюють сферу його застосування для бізнесу. За кордоном практика використання електромобілів для заробляння (для економії) грошей достатньо широко поширена і у великих корпораціях, і в середньому та дрібному бізнесі, а також серед індивідуальних підприємців. Електромобіль для бізнесу в Україні цілком реально вже сьогодні може використовуватися, наприклад, в таких проектах (що не вимагають обов\’язкової наявності розгалуженої інфраструктури станцій зарядки):

* Електромобіль для доставки піци або сервісу хімчистки (потрібно одну станцію зарядки);
* Електромобіль для готелю — дві або три машини для обслуговування гостей (потрібно одну зарядну станцію);
* Електромобіль для таксі — 5-10 автомобілів (потрібно 5 власних зарядних станцій в межах міста).

Використання електромобіля в цих та багатьох інших проектах дозволяє істотно зменшувати поточні витрати, вносити вклад в екологію, а також підвищувати престижність бізнесу і створювати ефективний рекламний резонанс.

Зарядка електромобіля

Паралельно зі збільшенням кількості електромобілів відбувається формування інфраструктури станцій зарядки. Концерн Ensto Building Technology (Фінляндія) є визнаним європейським лідером у виробництві сучасних зарядних пристроїв для електромобілів. Надійні і недорогі станції зарядки електромобілів в Україні під торговою маркою Ensto Chago вже добре відомі власникам електрокарів в багатьох містах (перша станція зарядки в Україні Ensto Chago Pole для загального доступу була встановлена ​​в кінці 2012 року в місті Київ).

Компанія Ensto випускає кілька моделей зарядних станцій для вирішення різних завдань. Одним з основних параметрів зарядного пристрою є характеристика швидкості повної зарядки електромобіля. Всі зарядні станції за цим параметром можна розділити на три групи — звичайна зарядка (7-8 год), швидка зарядка (3-4 год) і супершвидка зарядка (15-30 хв).

Зазвичай, власник електромобіля купує станцію звичайної або швидкої зарядки для власного користування (домашню станцію моделей Chago eFill або Chago Point). Зарядка електромобіля, вироблена за час нічного паркування, є цілком достатньою для експлуатації електрокара в міському циклі протягом декількох днів (для більшості електромобілів як мінімум 150-160 км пробігу на одній повній зарядці).

Однак, автомобіліст повинен бути впевнений, що «заправить» свій транспорт без проблем в будь-якому місці, де б така необхідність не виникла. Тому, при збільшенні кількості електромобілів будуть виникати станції платної та безкоштовної зарядки для звичайної зарядки (Chago Point або Chago Pole) і швидкої зарядки (Chago Point або Chago Station) на паркувальних зонах центральних вулиць міст, поряд з торговельними і розважальними центрами, адміністративними будівлями, ресторанами та спортивними спорудами. На наступному етапі бізнес відреагує на збільшення кількості електромобілів виникненням як невеликих так і великих мереж зарядних станцій для швидкої (Chago Point, Chago Station) і супершвидкої зарядки (Chago Power) для надання платних послуг (у т.ч. на автомагістралях між містами).